ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8482415
*
nr 848 2415
Spegel
med lampetter, höjd: 87 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 18:55:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 18:10:22
1
500 kr
23/9 18:37:17
2
450 kr
23/9 18:37:55
2
600 kr
23/9 18:47:39
3
Vinnande bud
23/9 18:50:42
2
900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 848 2415
Spegel
med lampetter, höjd: 87 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 18:10:22 | 1 | 500 kr |
23/9 18:37:17 | 2 | 450 kr |
23/9 18:37:55 | 2 | 600 kr |
23/9 18:47:39 | 3 | Vinnande bud |
23/9 18:50:42 | 2 | 900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: applick applicker applique appliquer lampetter lamphållare ljushållare spegel speglar väggljusstakar väggljusstake
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ konsolbord. Höjd: 60+ 145
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23